Kur'an-ı Kerimden Ayetler

 LEDÜN DAMLALARI 

YARATILIŞIN 6 GÜNÜ VE İNSAN

6 GÜNDE YARADILIŞ SIRRI,KUZEY-GÜNEY GÖK KAPILARI,ENERJİ VE  IŞIK BEDENLER !..
NOT: aşağıdaki makale bana ait olan, ve 2005 yılında (Ahmet Melih) mahlas ismiyle yayınladığım, (Altı günde yaratılış ve insan) adlı kitabımın bir bölümüdür. Bu kitabım daha sonra (Arafın ricalleri) adlı kitabın içinde tamamı yayınlanmıştır. Ancak  Arafın ricalleri adlı kitabımı içine birkaç makalesi bulunan şahısla beraber yayınlama gafletinde bulundum. Bu şahıs kitabımdaki bilgileri kendi bilgileriymiş gibi çeşitli blogspotlarda ve tv programlarında kullanmaktadır. Bu şahsın, beni çeşitli internet sitelerinde (sahte mehdi) diye karalatmasının sebebi yeni yeni anlaşılmaktadır. Amacı beni silip şahsıma ait bilgileri ve kitabımı sahiplenmektir. Google a Altı günde yaratılış sırrı yazın bakın, benim kitabımın bu bölümü çıkacaktır ve altınada kendi ismini yazdırmıştır. Daha birçok fikrimi ve bilgimi bu şekilde kullanmaktadır kendi sitesindeki birçok makalede benim gönderdiğim epostalarda vardır gerekirse o postaları burada yayınlarım.
 
* CESED ALEMİNDEN ENERJİ BEDENE, ENERJİ BEDENDEN IŞIK
BEDENE NASIL GEÇİLİYOR?..

DÜNYA'DAN EVRENE ÇIKIŞ NOKTALARI, KUZEY VE GÜNEY
 
GÖK KAPILARI, KAF DAĞI-ANKA KUŞU...
* BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ/MANYETİK FIRTINALARIN SIRRI!..
* UZAYDA YOL ALAN IŞIK BEDENLERİN İZLEDİĞİ YOLLAR...
* IŞIK BEDENLERLE UZAYA ÇIKAN İNSAN-I KAMİLLERİN UZAY ÇAĞI İNSANLARINA BIRAKTIKLARI İŞARETLER...
* İLMİ BATIN/GÖRÜNMEYEN İLMİN ŞAHİTLERİ RUHLAR ALEMİNDE İLK SECDE EDENLER

İNCİR VE ZEYTİN'DEKİ YARADILIŞ AŞAMALARININ SIRRI?
·       HADİSLERDE GEÇEN CİN KARDEŞ İNSANIN ENERJİ BEDENİ 
.
6 GÜNDE YARATILIŞIN
3 GÖRÜNMEZ ALEM SAFHASI

1.  "NURUN ALA NUR BEDENLER" VE ŞAHİTLİK ALEMİ

 
"HATIRLA Kİ RABBİN MELEKLERE; BEN YERYÜZÜNDE BİR HALİFE YARATACAĞIM" DEDİ. (Bakara/30)
-         Cenab-ı Allah, İnsanı hiçbir mahluka vermediği şerefle evrenin yaradılışına şahit tutmak için IŞIK BEDENDE yaratıyor. (Tüm gelmiş gelecek tüm insanlar bu milyonlarca yıl sürecek inşa'aya daha ol emri verildiği ilk andan itibaren şahitlik yapıyorlar. O yüzden cismani bedeninden ışık bedenine dönen insanlara  o alemi tekrar hatırlama donanımına geldikleri için ŞAHİTLİK makamı veriliyor.)
Ayrıca yaradılışın bu safhasında ısı ve ışık aklın alamayacağı kadar yüksek olduğu için insan dünya hayatında imtihana tabi tutulacağı düşük cismani halinde henüz değil de "nurun ala nur" gibi en yüce bedende bulunuyor.
İşte; bu yüzden MİRAC hadisesinde CEBRAİL ALEYHİSSELAM bu yaradılışın mıntıkası olan SİDRET'ÜL MÜNTAHA'dan öteye geçemedi. Çünkü bu safhaya ancak Nurun Ala Nur bedendeki insan dayanır ki RESULALLAH EFENDİMİZİN, MİRACA BAŞLADIĞI YOLCULUĞU GÖK KAPILARINDAN İTİBAREN BU BEDENDE İDİ. CEBRAİL'İN DİĞER MELEKLER GİBİ NUR OLAN BEDENİ BU NURUN ALA NUR BEDENİN GÜCÜNDE OLMADIĞI İÇİN KENDİLERİ, BURADAN ÖTEYE GİDERSEM YANARIM DEDİ. ÇÜNKÜ BU MINTIKADAN ÖTESİ SADECE NURUNALANUR BEDENDEKİ İNSANA HAS DAİRE.
"KIYAMET GÜNÜNDE BİZ BUNDAN HABERSİZDİK DEMEYESİNİZ DİYE RABBİN ADEMOĞULLARINDAN, ONLARIN BELLERİNDEN ZÜRRİYETLERİNİ ÇIKARDI, ONLARI KENDİLERİNE ŞAHİT TUTTU VE DEDİ Kİ; BEN SİZİN RABBİNİZ DEĞİL MİYİM?. (ONLARDA), EVET BUNA ŞAHİT OLDUK" DEDİLER.) (A'raf/174)
BÜYÜK SIR (1)- İşte bu hitabı ilk haşa (ciddiye) alan  Nurun ala nur bedendeki insanlar hemen secdeye kapanarak "EZELDEN EBEDE KADAR" dediler. Bunlar yeryüzünde ilahiyatçıların dahi bir kısmının kafasının basmadığı ki basması da mümkün değil GÖRÜNMEYEN İLMİN/İLM-İ BATIN VEYA İLM_İ DERİN'İN halkın tabiriyle HIZIR İLMİNİN TEMSİLCİLERİ OLDULAR!!!
BÜYÜK SIR (2) – Yukarıda anlatılmaya çalışıldığı maada İnsanın ve Evrenin birinci YARADILIŞ KATEGORİSİNDE insanın yaradılış anındaki milyarlarca derecelik ısı ve ışığa dayanamayacağı için insan ışık bedenlerde şahit tutulmuştur.
BÜYÜK SIR (3)- Sidre'tül Münteha Allah'ın ZATINDAN ZATINA TECELLİSİNİN İLK ANIDIR. DOLAYISIYLA NUR ÜSTÜ NURDUR. YANİ IŞIK/ZİYA NOKTASI EN YÜCEDEDİR. MELEKLER NUR YAPIDA OLDUKLARI İÇİN BU MEVKİDE İZOLE OLURLAR.
BÜYÜK SIR (4)- PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV.) Mirac'a başladığı dünyadaki mevkiler MESCİD-İ HARAMDAN- MESCİD'İ AKSA'ya (ki aralarında kilometrelerce mesafe vardır) ENERJİ BEDENİYLE SEYAHAT ETMİŞTİR, SONRA GÖKKAPILARINDAN İTİBAREN IŞIK/NURUNALANUR Kİ özünde olan bedene geçmiş o donanımda Miraç hadisesini gerçekleştirmiştir.
EFENDİMİZİN yine bu yolculuk sırasında belirli bir mesafeye kadar bindiği Burak da Arapça Bark/yıldırım ışığı anlamına gelir.
2.   
ENERJİ-ÖZATEŞ 

Yaratılışın ikinci aşaması birinci aşamada oluşan çok yüksek ışık ile ısının Evren içinde genişlemesiyle ışık taneciklerinin belirli bir oranda soğumaya başlamasına sebep olmuştur. Bu süreçte IŞIK TANECİKLERİ BİR ARAYA TOPLANIP enerji taneciklerini oluşturmuştur.
Bu enerji tanecikleri Kuran'ı Kerim'de "ÖZ ATEŞ" ve "DUMANSIZ ALEV" olarak ifade edilmiştir. Astrofizik bilim dalı ileri sürdüğü BİNG BANG (Büyük patlama)teorisinde de ENERJİNİN IŞIK TANECİKLERİNDEN oluştuğuna yakın açıklamalarda bulunmuştur.
BÜYÜK SIR (5) – Enerji aşamasında yaratılanlar cinler ve ŞEYTANLARDIR!.. Bu sebeple cinler ve Şeytanların bedenleri ENERJİDİR:
BÜYÜK SIR (6) – Şeytan Yaratılışın birinci aşamasına (kategorisine) şahit tutulmamıştır. Dolayısıyla İnsanın birinci aşamadaki/kategorideki YÜKSEK YARATILIŞINI VE İLMİ DURUMUNU bilmediği için aceleci ve haddini bilmeyerek 3. KATEGORİDE CESED HALDE GÖRDÜĞÜ ADEM'İ BAZ ALARAK TERBİYESİZLİK ETTİ. OYSA ALLAH HİÇ BİR MAHLUKUNUN BİLMEDİĞİNİ BİLENDİR! ONUN EMİRLERİNDE AKLIN HAYALİN ALMADIĞI BİR SIR VE BU SIRRA BİNAEN HİKMETLER DE VARDIR.
Şeytan bu ahmaklığının ve cahilliğinin acısını da Allah'ın dünya imtihanına binaen müddet verilerek düşman olarak geçirmekte ve kadrosunu genişletmeye çalışmaktadır.
Şeytan'ın ve taraftarlarının Evren'in ve kendilerinin yaratılışına şahit tutulmadıklarını CENAB-I MEVLA:
"BEN ONLARI (İBLİS VE SOYUNU) NE GÖKLERİN VE DE YERLERİN YARATILIŞINA ŞAHİT TUTTUM. BEN YOLDAN ÇIKARANLARI YARDIMCI EDİNECEK DEĞİLİM" (Kehf/51)  bu ayetle bizlere bildiriyor.
BÜYÜK SIR (7) – Şeytan ve soyu kıyamete kadar FİZİKSEL BEDENLERDEKİ İNSANLARIN KAMİL NOKTAYA ÇIKMAMASI VE İLK YARATILIŞ HALLERİNİ HATIRLAYIP "NURUN ALA NUR BEDENLERE" DÖNÜP bu bedeni güçleriyle kendilerini tesirsiz bırakmamaları için her türlü melaneti ve hileyi gerçekleştirmektedirler. İnsan nefsi bu melanet ve telkinlere olan meylini terbiye etmediği sürece maalesef bir çok kişi insanlıktan düşerek aşağıların aşağısı şeytanın köleleri olarak korkunç bir azaba doğru kendilerini sürüklemektedirler.
BÜYÜK SIR (8) – İkinci aşamada yaratılan bedenlerin ENERJİ BEDENLERE sahip oldukları Kuran'ı Kerim'de; " CİNLERİ ÖZ ATEŞ'TEN YARATTI". (Rahman/15) ayetiyle bildirilir.
Cin ve şeytanlar aynı yaratılış grubundandır. Bu varlıklar yaratılışlarının gereği ENERJİ BEDENLERE sahip olduklarından hareket ve kabiliyetleri daha fazladır. Enerji bedenleri bizim bildiğimiz elektrik enerjisinden daha ileri olduğundan biz onları fizik gözlerimizle algılayamıyoruz.
3. KUARKLAR (BALÇIK SAFHASI)
Allah'ın ZATINDAN ZATINA tecellisi uzay boşluğu içersinde genişlerken ışık tanecikleri birleşerek, enerji taneciklerini oluşturmuştur. ENERJİ TANECİKLERİ DE BİRLEŞEREK İNSANIN FİZİKSEL BEDENİNİN EN KÜÇÜK YAPISI olan KURAN'I KERİM'DE İFADE EDİLEN SÜZÜLMÜŞ ÇAMURU BALÇIĞI OLUŞTURMUŞLARDIR. BALÇIĞIN ASTROFİZİK'TEKİ KARŞILIĞI KUARK'TIR!!!
KUARKLAR (balçık); Elektron, Proton, ve Nötron gibi yapıları meydana getiren yapı taşlarıdır.
BÜYÜK SIR (9) – Üçüncü aşamada Hz.Adem'in (A.S.)  FİZİKSEL VÜCUDU yaratılmıştır. Aynı zamanda evrendeki gezegenlerin ve evrendeki bütün varlıkların oluşumunun başlangıcıdır. Bu sebeple insan yaratılış özellikleriyle EVRENE MODEL olmuştur.
 
"ALLAH İNSANI ÇAMURA BENZEYEN BİR BALÇIKTAN YARATTI." Rahman/14
Burada anlatılan balçığı meni ile bir tutamayız çünkü Hz.Adem bir ana ve babadan yaratılmamıştır.  CENAB-ı MEVLA tarafından vasıtasız yaratılmıştır.
Üçüncü aşamada fiziksel bedenin yaratılmasının sebebi IŞIĞIN VE ENERJİ SAFHALARININ yoğunlaşması sebebiyledir.
BÜYÜK SIR (10) – Üçüncü Aşamada insanın fiziksel bedeninin yaratılması ALLAH'IN "OL" emriyle atom elemanlarını meydana getiren parçacıklarla (balçık) başlayıp atomlara, ATOMLARDAN MOLOKÜLLERE, MOLOKÜLLERDEN HÜCRE TUĞLALARINA dönüşerek tamamlanmıştır.
BÜYÜK SIR (11) – FİZİKSEL BEDEN; 1. KATEGORİDE YARATILIP ALEMİN YARATILIŞINA DA ŞAHİTLİK YAPAN NURUN ALA NUR yani IŞIK BEDENDEN aşağılara İNİŞİN de İLKİDİR.
YARATILIŞIN 6 GÜN SIRRI
3 GÖRÜNÜR ALEM SAFHASI

4.  ELEKTRONLAR
Birinci, ikinci, üçüncü günler (kategoriler) BATINDIR. Çünkü maddenin alt yapılarını oluştururlar. Ancak elektrondan sonrası ELEKTRON MİKROSKOPLARIYLA görülebildiğinden atom ve üst yapılar (molekül ve hücre) görüle bilinir.
BÜYÜK SIR (12)-  Dördüncü günde/kategoride UZAY BOŞLUĞUNU ATOMLAR doldurmuştur. Her atom modeli oluşturacağı İLAHİ EMİRLE, elektron, nötron ve proton sayısına ulaşır. Dördüncü aşamada atomların her biri İLAHİ EMİRLE-PROGRAMLA/formatla YAPILANDIRACAĞI VARLIĞI ŞEKİLLENDİRMEYE BAŞLAR.
5.    ATOMLAR
Bu aşamada DA ATOMLAR; ÜZERLERİNE YÜKLENEN İLAHİ PROGRAMLA MOLOKÜLLERİ OLUŞTURURLAR. Bu aşamada EVREN' deki düzen artık şekil almaya başlar. Genişleyen EVREN' DE vücut kazanmış yapılar şuurlu olarak birleşirler. Günümüzde bilim DNA moleküllerinin oluşturacağı yapıların BİLGİSİYLE DONATILDIĞINI keşfetmiş, inkar edememiştir.
6. 
MOLOKÜLLER VE HÜCRE

Altıncı günde; ışık yapı-enerji yapıyı, enerji yapı – balçık/kuark yapıyı, kuark yapı-atomları, atomlar-molekülleri, MOLOKÜLLER DE HÜCRELERİ oluşturmuştur. Evrendeki her varlık hücrelerin birleşmesinden sonra ferdiyet ve fiziksel vücut kazanırlar. VARLIKLAR BU AŞAMADAN SONRA GENEL İSİMLERİNİ ALIRLAR: insan, bitki, hayvan, taş, toprak, su, maden, gezegen...)
BÜYÜK SIR (13) – Altıncı aşamadan sonra yaratılmış olan canlı cansız her varlık hangi tür bedene sahip olursa olsun, (ışık beden/melekler, enerji beden/cinler ve şeytanlar ve FİZİK BEDENE SAHİP İNSAN dahil her varlık aynı zamanda sondan başa doğru ASILLARINA DÖNME YOLCULUĞUNA başlamıştır!
YARATILIŞ ANINDAKİ TESBİHATLAR/FREKANSLAR
Varlıkların yaratılışın kaynağı,ALLAH'IN ZATINDAN ZATINA TECELLİYATININ ilk anlarında oluşan çok şiddetli IŞIK olup VARLIKLAR, 6 aşama/kategori geçirmesine rağmen neden renkleri-tatları ve şekilleriyle birbirlerine benzemiyorlar?
Çünkü varlıklar/masiva IŞIKTAN BAŞLAYIP HÜCRE OLUŞUMUNA KADAR OLAN 6 kategoride de farklı sayıda ve farklı isimlerle/esmalarla (bu isimlerin tamamı LEVH-İ MAHFUZ' DA muhafazalıdır) ve farklı hızlarla ALLAH'IN ESMASINI zikrederler.
"GÖKLERDE VE YERDE BULUNAN HERŞEY ALLAH'I TESBİH ETMEKTEDİR. O, AZİZ'DİR, HAKİMDİR." (Hadid, 1)
"göklerde ve yerde olanların hepsi ALLAH'I tesbih etmektedir. O, üstündür HİKMET sahibidir." (Haşr/1)
O halde yaradılışın ilk anından itibaren sonsuza yayılan TECELLİYAT, sayısız tesbihatı da beraberinde başlatmış ve halen sonsuzluk içersinde yine kendi zatını tesbih etmektedir.
BÜYÜK SIR (14) - Bugünkü ilimle enerji taneciklerinden fiziksel yapıya geçişin en küçük parçası KUARK'tır. Bu parçacıkların çapı yayınlamış oldukları dalga boylarıyla yaklaşık olarak ölçümlenmeye çalışılır. BU DALGA BOYLARI O PARÇACIĞIN ALGILANAN FREKANSIDIR, YANİ TESBİHATIDIR! Her insanın de kendine has tesbihatı vardır, kokusu, rengi, parmak izi vs. Bu tesbihatla yani yaydığı dalga boyuyla ilgilidir. İnsan sağlam bir mümin olup kendine has esmasını bilip daimi zikre ulaşsa IŞIK BEDEN HALİNDE EVRENDE SEYAHAT EDEBİLİR!

 

BÜYÜK SIR (15) – Evrene gelince,çoklar birleşerek sonunda TEK'i oluştururlar.Evrende tek olduğu için tesbihatı tektir. Evren yaratılışının başlangıcında ferdi olarak tesbih etmeye başladığı TEK İSMİ  kendi kıyametine kadar bir defa tesbih eder. EVREN'İN FERDİ TESBİHATI BİTTİĞİ ZAMAN EVREN KENDİ VARLIĞININ İÇİNE  ÇÖKEREK YOK OLACAKTIR.
Bu aşamada yaratılış tersine dönecek; yaratılan her varlığın tesbihatı geriye doğru akarak ilk yaratılıştaki çok şiddetli ısı ve ışığın oluştuğu haline gelecek ve kıyamet kopmuş olacaktır.
"O GÜN GÖKYÜZÜ ERİMİŞ MADEN GİBİ OLUR" (Mearic/8)
 
 

 
 
Resim gök kapıları
YARATILIŞ VE TİN SURESİNDEKİ

İNCİR VE ZEYTİNİN SIRRI
"İncire, zeytine,Sina dağına ve şu emin beldeye yemin ederim ki, biz insanı en güzel biçimde yarattık sonra onu aşağıların aşağısına indirdik." (TİN/1-5)
İNCİR yapısı ve oluşumu itibariyle insanın ve akabinde ona model olduğu yaşam kaynağı olduğu EVREN'in İLK ÜÇ AŞAMASI OLAN ışık(nur)+ enerji (öz ateş)+balçık (kuark) yapıya kadar olan yaratılış aşamasına örnek teşkil eder. Zeytin ile de yapısı ve oluşumu gereği yaratılışın son üç aşamasında var olan atomlar, moleküller ve hücre yapılanmasına dikkat çekilmiştir...

ENERJİ BEDENDEN IŞIK
BEDENE GEÇİŞ

Yaratılışın ikinci gününde ışık tanecikleri bir araya toplanarak enerji taneciklerini oluşturduğu için insan da enerji beden sahibi olmuştur. Bu aşama da enerji varlıklar cinleri ve şeytanlar yaratılmıştır.
Elbette CENAB-I MEVLA kendisine halife olarak yarattığı insana üç bedenli olmayı ve bu bedenleri kullanmak için en üst derecede ilim ihsan etmiştir. Çünkü halife insan görevi gereği aynı zamanda ENERJİ VARLIKLARLA DA muhatap olur.
 
Hz. Ahmed Muhammed Mustafa (Sav.) insanlara Peygamber olarak gönderildiği gibi cinler'e de gelmiştir.
BÜYÜK SIR (16)- Bu sebeple diğer bedenlerin yanısıra ENERJİ BEDEN; EVRENİN SINIRLARI İÇERSİNDE FARKLI GÖREVLER (METAFİZİK CİHAD) YAPABİLMESİ (İNSANI KAMİL BOYUTUNDAKİ VAZİFELİLER) İÇİN BÜYÜK BİR LÜTUFTUR. ÇÜNKÜ FİZİKSEL BEDENLE İNSAN EVREN İÇERSİNDE GÖREV YAPAMAZ.

Enerji bedenin hızı ışık hızından fazladır. İnsan enerji bedenle bilinen ışık hızıyla hareket etse çapı 40 kilometre olan dünyanın etrafını ekvator hizasından saniyede 7.5 defa döner. Bu örnekten yola çıkarak hızı saniyede milyonlarca kilometreyi aşan enerji bedenli insanın evren içinde gidebileceği noktaları bir de siz düşünün..
 
İnsanın ENERJİ BEDENE sahip olduğuyla ilgili en büyük delillerden bir tanesini Resulallah Efendimizin (Sav.) şu mubarek şu sözünde saklı:
 
"SİZİNLE BİRLİKTE BİR CİN KARDEŞİNİZ DOĞAR, SİZİNLE BERABER DOĞAR VE SİZİNLE BERABER YAŞAR VE SİZİNLE BERABER ÖLÜR".
 
Hadisi Şerifte geçen bu CİN KARDEŞ İNSANIN ENERJİ BEDENİDİR ki;
 
Günümüzde bir çok devlet, burnumuzun dibinde sayılan Ay'a gitmek için milyarlarca dolar masraf ederken, her insana verilmiş bu donanımı İnsan-ı kamil olarak ortaya çıkarmış olan Muhyiddin-i Arabi Hazretleri ise geleceğin uzay çağı insanlarına şu mesajı gönderiyor:
 
"İNSANOĞLU BİR GÜN GELECEK UZAYDA SEYAHAT EDECEK MERİH'E UĞRADIKLARINDA BENİM ONLARA BIRAKTIĞIM İZLERİ GÖRECEK"

ENERJİ VE IŞIK BEDENLE EVRENE ÇIKIŞ NOKTALARI VE YOL HARİTASI
 
Mümin kişiliğini Allah'a ispatlayan insan, daimi zikre de ulaşınca önce ENERJİ sonra da IŞIK BEDEN'ine GERİ DÖNER. Bu geri dönüş insanı karanlıktan aydınlığa çıkaran, FİZİKSEL BEDENDEKİ KABİRDEN DİRİLMEYE GÖTÜREN TESBİHAT ŞİFRELERİDİR.
 
BU TESBİHAT YÜKSEK ŞUUR VE KALBİ BAĞLANTI İSTER. BUNUN NETİCESİNDE İNSAN GEREKLİ DALGA BOYUNA ULAŞIR VE O DALGA BOYUYLA ALLAH'IN İLMİYLE EVREN'DE SEYREDEREK VAZİFE YAPAR. BU MAKAMDAKİ İNSAN ŞAHİTLİK MAKAMINDADIR. O'NUN İRADESİ KÜLLİ İRADEYE RAM OLMUŞTUR! O YÜZDEN YUNUS; "ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜM YUNUS DİYE GÖRÜNDÜM" demiştir.
İnsanoğlu, benzetmek uygun olursa 100 bin odalı beyin şatosunun 10-12 bin kadarlık odasını dünya erzağıyla doldurup kullanırken; 90 bine yakın ilahi erzak odası olarak tahsis edilmiş bölgelerin kapısının önünden bile geçmediği için bu bilgileri/yetenekleri kullanamamaktadır!!!
 
KUZEY- GÜNEY GÖK KAPILARI
 
Ahmedi Mahmud Muhammed Mustafa (Sav.) Efendimizin dünyaya teşrifinden sonra uzayda bilgi hırsızlığı yapan cinlerin müşterek çalıştıkları kahinlere verdiği bilgilerin önü kesildi.
Dünyanın etrafındaki  KAF DAĞI denilen ENERJİ DUVARI güçlendirilerek, cinlerin ve şeytanların enerji bedenlerini yakacak/izole edecek hale getirildi. 
O tabakaya yaklaşıp dinlemeye çalışan, zaman zaman da açılan gök kapılarından kaçarak bilgi hırsızlığı yapmaya çalışan CİN ve şeytanlar; kozmik ışınlardan görevli meleklerin gönderdiği şahap, şıvaz ve alev sütunlarıyla cezalandırılmaktadırlar.
 
"ONLARI TAŞLANMIŞ (KOVULMUŞ) HER ŞEYTANDAN KORUDUK) Hicr/17
 
"ANCAK KULAK HIRSIZLIĞI YAPAN MÜSTESNA, ONUNDA PEŞİNE AÇIK BİR ALEV SÜTUNU DÜŞÜRMÜŞTÜR" HİCR/18

 
  

KAFDAĞI-ANKA KUŞU
 
Dünyanın etrafını küresel bir biçimde kuşatan ENERJİ TABAKASINA İSLAM ALİMLERİ KAF DAĞI adını vermişlerdir. Bu değerli insanların ANKA KUŞU olarak adlandırdıkları da ENERJİ BEDENLERİ'DİR. Her alemin şifreleri olduğu gibi bu aleminde şifreli, kodlu ifadeleri vardır.
 
GÖK KAPILARI/ENERJİ YOLLARI

 
Dünyayı kuşatan enerji tabakasının iki ana kapısı vardır. Bu kapılar dev bir hol şeklinde enerji tabakasını KUZEY YARIM KÜREDEN GÜNEY YARIMKÜRE'YE dünyanın merkezinden geçerek bağlar.
 
Bu iki kapı İNSAN-I KAMİLLER'in UZAYA ÇIKMAK İÇİN KULLANDIKLARI KAPILARDIR.
 
BU ANA KAPILARA BAĞLI OLARAK DÜNYANIN YÜZEYİNİ KÜRESEL ŞEKİLDE KUŞATMIŞ örümcek ağı modeline yakın ENERJİ YOLLARI yaratılmıştır. Bu enerji yerlerinin kesiştikleri noktalarda ana kapılara bağlanan küçük kapılar vardır.
 
BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİNİN SIRRI
 
Bu küçük kapıların olduğu yerlede fizik kurallarına ters olaylar görülür. Örneğin ülkemizin bazı yerlerinde olduğu gibi yokuş olan tepelik kısımlarına rastlayan geçiş noktalarında YÜKSEK ÇEKİM GÜÇLERİ vardır. Bu çekim güçleri çoğunlukla mıknatıs özelliği gösterirler. Bu noktalarda bir tonluk araba motoru durdurulup vitesi boşa alınırsa arabanın yokuş yukarı çıktığı görülür.
KUZEY ANA KAPISIYLA GÜNEY ANA KAPISINI BİRBİRİNE BAĞLAYAN HOLDE İSE ZAMAN ZAMAN ÇOK ŞİDDETLİ ENERJİ AKIMLARI OLUŞUR.
 
İŞTE BU ENERJİ GEÇİŞLERİNE RASTLAYAN ANA KAPILARIN ETRAFINDA SEYREDEN BAZI UÇAK VE GEMİLER ENERJİ FIRTINASININ ETKİSİYLE VE BU AKIMIN YÖNÜNE GÖRE OKYANUSA GÖMÜLÜR VEYA UZAYA FIRLAR. BİR DAHA DA BUNLARIN İZİNE RASTLAMAK ZORDUR.
 
GÜNÜMÜZ BİLİMİ BU OLAYI ÇÖZEMEDİĞİ İÇİN KUZEY YARIMKÜREDE KALAN BÖLGEYE ŞEYTAN ÜÇGENİ ADINI VERMİŞTİR. BU BÖLGENİN AYNISI GÜNEY YARIMKÜREDE VARDIR.
 
IŞIK BEDEN/ RUHİ SULTANİ
 
Dünyanın etrafındaki ENERJİ TABAKASINI geçmek uzayda dilediğimiz yere gitmek, oralarda Rabbimizin ayetlerini görmek için CENAB-I MEVLA dereceleri yükselen İNSAN-I KAMİL noktasına gelen insanlar için ENERJİ ve IŞIK BEDENE geçiş izni vermiştir. YANİ ALLAH'IN İZNİYLE GÜÇLENDİRİLMİŞ, HIZLANDIRILMIŞ, DUYULARI ARTIRILMIŞTIR. KURAN'I KERİM'DE  de bu konu SULTANİ GÜÇ olarak ifade edilmiştir.
Dünyanın etrafındaki enerji tabakası da yine Yüce kitabımızda GÖKLERİN VE YERİN ÇERÇEVESİ, GÖKLERİN VE YERİN HUDUDU olarak nitelendirilir.
"EY CİN VE İNSAN TOPLULUKLARI, YAPABİLİRSENİZ HAYDİ GÖKLERİN VE YERİN HUDUDUNDAN ÜSTÜN BİR GÜÇ, KUVVETLİ BİR DELİL VE İLİMLE GEÇİN BAKALIM, AMA GEÇEMEZSİNİZ ANCAK SULTAN GÜÇLE GEÇEBİLİRSİNİZ."(Rahman Suresi 33)

 

EVRENDEKİ YOL AĞLARI
HANGİ GEZEGENE HANGİ
GÖK KAPISINDAN GİRİLİR?!
 

Dünyadan çıkarken gök kapılarının birinden geçtikten sonra belli yollar tertip edilmiştir.
 
Rahman suresi 33. ayette de belirtildiği gibi insan üstün bir güç, kuvvetli bir delil (enerji bedeni) ve ilim sahibi olmazsa uzaya çıkamadığı gibi, çıksa da bu çıkış onun sonu olur. Çünkü Evren kozmik ışınlarla doludur. Kozmik ışınlar enerji yapımıza zarar verebilir. Işık bedene ise tesir etmez. Işık bedenle uzayda seyahat edilemeyeceği için (çünkü ışık beden saniyede milyarlarca kilometre hıza sahiptir) enerji bedenle seyahat edilir. Evrende seyahat ederken yolculuğumuzu kozmik ışınların tesir etmediği yollarda yapmalıyız.
 
"ÖZEN İÇİNDE YOLLAR VE YÖRÜNGELERLE DONATILMIŞ GÖĞE AND OLSUN." Zariyat/7
 
İnsan enerji bedenle Evrendeki seyahatinde bu yolların dışına çıkamaz çünkü bu seyahatin ilmini almıştır. Hangi gezegene hangi gök kapısından geçeceğini, uzayda tertip edilen yolların dışına çıkarsa zarar göreceğini bilir.
 
"YERİN İÇİNE GİRENİ VE ONDAN ÇIKANI, GÖKTEN İNENİ ORAYA ÇIKANI BİLİR. O, ESİRGEYENDİR, BAĞIŞLAYANDIR." Sebe/2
Cafer İSKENDEROĞLU
(ALTI GÜNDE YARATILIŞ VE İNSAN KİTABIMDAN)